Core

Core je debutové album americké rockové kapely Stone Temple Pilots, vydané 29.září 1992 pod labelem Atlantic Records. Deska byla osmkrát platinová, což z ní dělá nejlépe prodávanou desku této kapely.

Začátky Stone Temple Pilots je možno vysledovat ke koncertu Black Flag v roce 1986, kde se potkali Scott Weiland a Robert DeLeo. Potom co chvíli rozebírali svoje přítelkyně a zjistili, že oba chodí se stejnou ženou, se mezi nimi vytvořilo jisté pouto. Oba se s přítelkyní rozešli, ta opustila město, načež se Weiland a DeLeo nastěhovali do jejího bytu.

Weiland a DeLeo okamžitě zakládají kapelu se dvěma přáteli Scotta Weilanda ze střední školy. Byli jimi Corey Hicock (kytara) a David Allin (bicí). Allin posléze kapelu opouští a přichází Eric Kretz. Brzy na to se DeLeův bratr Dean DeLeo rozhoduje hrát v kapele na kytaru a nahrazuje Hicocka. Kapela si dává jméno Mighty Joe Young a kolem roku 1990 nahrává svoje demo.

Poté co vyšlo najevo, že název Mighty Joe Young je již obsazen, si kapela mění jméno na Shirley Temples Pussy a to, pod tlakem Atlantic Records, ještě dále na Stone Temple Pilots. Iniciály STP tak zůstaly zachovány.

Album Core bylo vydáno 29.září 1992, ve stejný den kdy Alice In Chains vydali Dirt, další album grungeové éry. Navzdory vynikajicím prodejům se desce dostalo rozporuplné kritiky, přičemž ty negativní označovali STP jako další kapelu využívající vlnu grunge, podobně jako to bylo vytýkáno Pearl Jam.

Playlist

1. Dead & Bloated 5:10
2. Sex Type Thing 3:36
3. Wicked Garden 4:05
4. No Memory 1:20
5. Sin 6:05
6. Naked Sunday 3:50
7. Creep 5:33
8. Piece of Pie 5:24
9. Plush 5:13
10. Wet My Bed 1:36
11. Crackerman 3:13
12. Where the River Goes 8:26

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Core_(album)
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share


Hodnotit (0 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Další alba této kapely

Žánr

Rock (48 alb v žánru)

Hodnocení (0)

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.