-123 Minut

−123 Minut byla česká hudební skupina, která ve své hudbě propojovala více žánrů, zejména ovšem jazz, blues, funky a world music. Její síla spočívala především v živých vystoupeních, která byla z velké části tvořena improvizací.

Skupina −123 min. vznikla v roce 1997, kdy po určité době společného hraní kytaristy a zpěváka Zdeňka Bíny a bubeníka Dominika Tůmy přichází jako třetí hráč baskytarista Fredrik Janáček. Ústřední duo Bína-Janáček od té doby zůstává stejné, často se ovšem mění osoba bubeníka. V roce 1999, kdy skupina nahrává první desku Shooba Dooba, je jím Václav Zima. O rok později ho nahrazuje Emil Valach, který ve skupině zůstává až do konce roku 2002 a stačí nahrát desky Try a Home?. Od ledna 2003 až do jara 2008 bubnoval v kapele Martin Vajgl. V dubnu 2008 nastupuje na místo odcházejícího Martina Vajgla nový bubeník Miloš Dvořáček.

Dne 21.prosince 2009, krátce po vydání nejlepšího alba – Dream, kapela na svých webových stránkách oznamuje konec působení kapely.

„Po tolika krásných koncertech s tak výjimečným publikem jsem došel k tomu, že je čas tento příběh „Minut“ uzavřít. Poslední dobou nás potkala řada starostí, k jejichž překonaní je potřeba tolik energie, že bych se i další rok nemohl věnovat hudbě, která ve mně přirozeně žije teď. Proto jsem rád, že za námi zůstává podle mě nejlepší deska −123min Dream a vzpomínka na výjimečný koncert s Pražskou komorní filharmonií. Zároveň bych chtěl vyjádřit obrovskou úctu všem, se kterými jsem se potkával na našich koncertech, protože jsem díky nim prožil opravdu šťastná léta. Pevně doufám, že i moje další hudební působení bude lidem přinášet radost.“ – Zdeněk Bína

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/-123_minut
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

70%
Hodnotit (2 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (2)

Langi 80%

Konečně zajímavá česká kapela!
Konečně zábavná česká kapela!
Konečně muzikální česká kapela!
Konečně skvělá česká kapela naživo!

Jen škoda, že už není.

lucky-luc 60%

Pouze procentuální hodnocení

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.