A Perfect Circle

A Perfect Circle je americká kapela, kterou v roce 1999 založili kytarista Billy Howerdel a frontman Tool Maynard James Keenan. V původní sestavě kapely také hrála Paz Lenchantin na elektrickou basu, Troy Van Leeuwen na elektrickou kytaru a Tim Alexander na bicí. Nejnovější sestavu tvoří basista Marilyn Manson a bývalý basista Nine Inch Nails Jeordie White, bývalý kytarista The Smashing Pumpkins, James Iha a bubeník Josh Freese, který se proslavil hraním s Nine Inch Nails a The Vandals. Přes časté změny v sestavě kapely od jejího založení zůstává stylystický obsah skladeb konzistentní s Howerdelem jako skladatelem a Keenanem jako textařem.

A Perfect Circle vydali zatím tři alba: Mer de Noms, Thirteenth Step a Emotive. Byla také vydána CD-DVD sada Amotion, obsahující třináct hudebních videí a mnoho remixů od Dannyho Lohnera. Kapela nenahrála žádné album, nekoncertovala ani nevydala žádný nový materiál od přerušení aktivity v roce 2004. Od té doby se členové formace věnují svým vlastním projektům, z nichž zřejmě nejvýznamnější je Keenanova práce na albu 10,000 Days skupiny Tool a Howerdelovo založení kapely jménem Ashes Divide.

V rozhovoru z roku 2008 se Keenan nechal slyšet, že on a Howerdel připravují nový materiál, čímž oficiálně ukončil pauzu kapely. Do jaké míry budou nadále zapojeni Iha, White, a Freese není známo.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/…rfect_Circle
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

60%
Hodnotit (1 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (1)

Langi 60%

„Líbivější Tool“ by se na první poslech zdálo. Na druhý už to zní jako kvalitní rock, na jaký jsem dlouho nenarazil a myslím tím hlavně Mer de Noms, kde Judith byla tím „přitahovacím“ vá­lem.

Mer de Noms mají kromě kvality i „charakter“ a to prosím i přesto, že je to místy až moc líbivé (pro někoho možná propočítané) album.

Album Thirteenth Step mě nebere tolik jako Mer de Noms, připadá mi „méně zajímavé“ Obsahuje plnotučné kousky (Pet) i takové jakési podivné tralaláčky (Blue).

Shrnuto – pohodový rock s kvalitou.

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.