Alanis Morissette

Alanis Nadine Morissette, narozená 1.června 1974, je kanadská zpěvačka a autorka písní, producentka a herečka. Vyhrála dvanáct Juno Awards a sedmkrát Grammy Awards. Alanis Morissette začala svoji kariéru v Kanadě a jako teenager nahrála dvě dance-popová alba Alanis a Now Is the Time pod MCA Records. Její debutové album bylo rockem ovlivněné Jagged Little Pill, které dodnes zůstává nejlépe prodávaným debutem ženské umělkyně ve Spojených státech a nejprodávanějším debutem s 30 miliony prodaných desek celosvětově.

Její následující album Supposed Former Infatuation Junkie bylo vydáno v roce 1998 a bylo také úspěšné. Svoje další alba Under Rug Swept, So-Called Chaos a Flavors of Entanglement Alanis Morissette také produkovala. Celkově se potom prodalo přes 40 milionů jejích desek po celém světě. V únoru 2005 se Alanis Morissette stala občankou Spojených států, přičemž svoje kanadské občanství si ponechala.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/…s_Morissette
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

67%
Hodnotit (6 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (6)

cunicekb 60%

Pouze procentuální hodnocení

holandan 60%

Uřvaná Alanis dost vyčuhovala z mainstreamu, ale nepřežije rok 2020 :)

endik 80%

Pouze procentuální hodnocení

Pavlínka 60%

Pouze procentuální hodnocení

Langi 60%

Jagged Little Pill mě svého času docela bavilo, ale buď jsem já vyrostl, nebo Alanis neudržela.

lucky-luc 80%

Hezky se poslouchá, že bych si ji ale pustil doma nebo v práci se říct nedá. Bylo by to nadprůměrných 60%, kdyby nebylo písniček Ironic a Thank You. Za tyhle kousky jsem občas utratil i nějakou tu pětikorunu v jukeboxu :-)

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.