Alice In Chains

Alice In Chains je americká rocková kapela. V Seattlu roku 1987 ji založili kytarista Jerry Cantrell a zpěvák Layne Staley. Ačkoliv jsou Alice In Chains spojování s žánrem grunge, v jejich zvuku je významně zastoupen heavy metal a akustické prvky.

Od svého založení vydali Alice In Chains čtyři studiová alba, tři EP, dvě živé desky, čtyři kompilace a dvě DVD. Skupina je známá svým výrazným vokálním projevem, který často obsahoval souzvuky Staleyho a Cantrellova zpěvu.

Alice In Chains dosáhli mezinárodní slávy jako součást „hnutí“ grunge na počátku devadesátých let spolu s kapelami jako Nirvana, Pearl Jam a Soundgarden. Kapela byla jedním z nejúspěšnějších hudebních počinů devadesátých let, když celosvětově prodala přes 17 milionů desek. Byla dvakrát číslo jedna na Billboard 200 (Jar of Flies a Alice in Chains), měla 14 skladeb v první desítce Mainstream Rock Tracks a 7 nominací na Grammy.

Ačkoliv se Alice In Chains oficiálně nikdy nerozpadli, kapela trpěla častými výpadky kvůli zneužívání drog, které vyústily ve smrt Layne Staleyho v roce 2002. Skupina se dala znovu dohromady v roce 2005 a do čela nastoupil nový zpěvák William DuVall. V září 2009, po čtrnácti letech, vydali Alice In Chains nové studiové album Black Gives Way to Blue.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/…ce_in_Chains
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...


Hodnotit (0 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (1 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (0)

Zatím nehodnoceno.

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.