Apocalyptica

Apocalyptica je finská hudební skupina, jejíž zvláštností je interpretace původně heavy metalových skladeb osobitým způsobem aranžovaných pro violoncello. Skupina je složena ze tří (původně čtyř) klasických violoncellistů; kromě heavy metalu hraje též klasickou hudbu.

Skupina získala věhlas adaptacemi skladeb skupin Metallica a Sepultura. Později však vytvořili i svoje originální díla (Inquisition Symphony a Cult), na kterých je stále znatelný vliv heavy metalu. S albem Reflections se ale mírně vzdálili od svého původního cello metalu.

Občas se k nim připojí i dřívější člen skupiny Antero Manninen (vizte níže).

V kruhu fanoušků se jména členů skupiny často skrývají pod následujícími přezdívkami:

Píseň Path z alba Cult byla bez souhlasu a proti vůli autorů použita v kontroverzním předvolebním spotu české ultrapravicové Národní strany ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2009. Skupina Apocalyptica se proti tomu brzy ohradila s vyjádřením, že skupina otevřeně vystupuje proti rasismu a diskriminaci národnostních menšin a podporuje sjednocenou Evropu, čímž se zásadně rozchází s politickými požadavky Národní strany. Skupina dále uvedla, že na politickou stranu podá právě kvůli neoprávněnému využití jejich hudby žalobu. Z důvodů porušení autorských práv později Česká televize spot, silně kritizovaný pro vyjadřování rasistických názorů ohledně romského etnika, stáhla z vysílání. [1]

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/…Apocalyptica
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

100%
Hodnotit (1 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (1 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Jiné (35 kapel v žánru)

Hodnocení (1)

cunicekb 100%

Pouze procentuální hodnocení

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.