Avenged Sevenfold

Avenged Sevenfold je americká rocková kapela pocházející z jižní Kalifornie. Skupina byla založena v roce 1999 ve městě Huntington Beach ležícím kousek od Los Angeles. Jejich styl bývá řazen k Metalcoru, hard rocku a heavy metalu.

Ke konci roku 2009 byl ve svém domě nalezen mrtev bubeník James Owen Sullivan (The Rev). Po této nešťastné události byl ke spolupráci s kapelou na nové desce a turné přizván Mike Portnoy, bubeník z Dream Theater.

Avenged Sevenfold hráli metalcore v jejich albu Sounding the Seventh Trumpet, ve kteřém jste mohli slyšet především styl screamo . Na svém třetím albu však skupina změnila styl a hlavní štítkové vydání, album City of Evil, které obsahuje více melodického zpěvu a „power ballads“. Skupina pokračovala v prozkoumávání zvuků v albu pojmenovaném po jejím názvu, vydali a těšili se velkému úspěchu, dokud nezemřel jejich bubeník James „The Rev“ Sullivan, zemřel kvůli srdeční chorobě a kombinaci efektů několika chemikálií v těle v roce 2009. Přes jeho smrt, skupina pokračovala s pomocí bubeníka Mika Portnoye, který dříve působil ve skupině Dream Theater a nahráli své páte album v roce 2010. Toto album se dostalo na první místo v Billboard 200, úspěch takového rozměru pro skupinu prvním.

Doteď Avenged Sevenfold vydalo pět alb, jedno živé album/kompila­ci/DVD, a patnáct singlů. Skupina byla vysoce oceněna pro jejich obrovský úspěch a byla prohlášena za jednu z hlavních a klíčových skupin v nové vlně Amerického Heavy metalu a byla uvedena na druhém místě v Ultimate Guitar's Top nejlepších 10 skupin desetiletí.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/…ed_Sevenfold
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

80%
Hodnotit (1 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (1)

holandan 80%

Pustil jsem si eponymní album a trochu se lekl. Víc než metal bylo slyšet jižanské country. Po chvíli se rozezněly kytary, bicí, nezaměnitelný zpěv Matthew Shadowse a vše bylo v pohodě. Metalové baladky jak lusk.

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.