Beastie Boys

Beastie Boys jsou americká hip hopová skupina z New Yorku. Jejími členy jsou Michael „Mike D“ Diamond, Adam „MCA“ Yauch a Adam „Ad-Rock“ Horovitz. Přibližně od alba Hello Nasty je DJem kapely Michael „Mix Master Mike“ Schwartz, jenž poprvé figuroval ve skladbě Three MCs and One DJ.

Beastie Boys začali jako hardcore punková skupina v roce 1979 a objevili se na kompilaci New York Trash s Riot Fight a Beastie. Svoje debutové EP vydali v roce 1982. Po celkem úspěšném albu experimentálního hip hopu Cooky Puss se Beastie Boys v roce 1984 přeorientovali právě na hip hop. Následovala řada úspěšných singlů vrcholící do jejich debutového alba Licensed to Ill z roku 1986, které sklidilo kladné hodnocení kritiků i komerční úspěch.

Jsou jedním z nejdéle trvajících hip hopových počinů a těší se celosvětovému uznání kritiků a komerčním úspěchům i v roce 2009, více než 25 let po tom, co vyšel jejich debut.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/…Beastie_Boys
Licence textu: Uveďte autoraZachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

60%
Hodnotit (1 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rap a Hip-Hop (5 kapel v žánru)

Hodnocení (1)

Langi 60%

Jsou chvíle kdy to bez Beastie Boys nejde a jsou chvíle, kdy to nejde s nimi. Přestože tohle není tak úplně moje nádoba povzbuzujícího nápoje, má to energii, atmosféru, je to vychytaný do posledního detailu a Ill Communication skoro nemá chybu.

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.