Death

Death byli americká death metalová kapela, založená roku 1983. Zakladatel kapely Chuck Schuldiner je považován za „průkopnickou sílu v death metalu a grindcore“. Kapela ukončila svou existenci po tom, co Chuck Schuldiner v roce 2001 zemřel na rakovinu mozku, přesto Death zůstávají v heavy metalu pojmem.

Death jsou považováni za nejvlivnější kapelu v žánru death metalu. Debut kapely, Scream Bloody Gore, byl nazván „prvním archetypálním dokumentem death metalu“ a „první skutečnou death metalovou nahrávkou“.

Jeden hudební životopisec uvedl Schuldinera jako „otce death metalu“, další prohlásil, že Schuldiner je „široce uznávaný jako skutečný zakladatel death metalové scény v USA“.

Nicméně, Schuldiner sám takové přívlastky odmítl v rozhovoru pro Metal-Rules.com, když řekl „nemyslím, že bych si měl přiznávat zásluhy za tyhle death metalové věci. Jsem prostě chlápek z kapely a já si myslím, že Death jsou metalová kapela“.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Death_(metal_band)
Licence textu: Uveďte autoraZachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

80%
Hodnotit (1 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Metal (27 kapel v žánru)

Hodnocení (1)

Langi 80%

„Detík“ jako žánr si rozhodně k snídani nepouštím – nijak zvlášť mě nezajímá. Pro mě osobně je 99 procent světových zásob death metalu zbytečných.

Death jako kapela, to je jiná pohádka. Mám podezření, že kdyby Schuldiner žil o pár století dřív, učily by se dnes jeho jméno děti ve škole spolu s Dvořákem, Bachem atd. Mám podezření, že člověk, co psal ty skladby, byl správně umístěnej génius.

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.