DevilDriver

"DevilDriver je americká metalová kapela, která vzniká v roce 2002 kdy se spolu setkávají Evan Pitts a Dez Fafara v té době ještě frontman Coal Chamber. Ale vzhledem k problémum uvnitř kapely se Dez rozhodne Coal Chamber opustit a zakládá v Santa Barbaře novou smečku pod názvem Deathride, ve které působí kytaristi Evan Pitts a Jeff Kendrick, baskytarista Jon Miller a bubeník John Boecklin.

V tomto složení dávají do kupy materiál pro debutové album a vyráží na první show. Později skupina kvůli problémům s autorskými právy mění svůj název na DevilDriver. Pojem DevilDriver byl údajně určen pro zvonky, které používaly čarodějky k odehnání zla. Stejnojmenné debutové album vychází dne 23. říjen 2003 pod hlavičkou Roadrunner Records. Po vydání alba kapelu opoušťí Evan Pitts kytarista a zakládající člen a je nahrazen stávajícím kytaristou Mikem Spreitzerem." 1

1] Wikipedia [online]. 2010, 2010–09–22 [cit. 2010–10–29]. DevilDriver. Dostupné z WWW: <http://cs.wikipedia.org/…/Devildriver>.

Bookmark and Share
Loading...

60%
Hodnotit (1 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Metal (27 kapel v žánru)

Hodnocení (1)

Langi 60%

Na první poslech nic, co bych už neslyšel v lepším podání například od Pantery. Celkem šlape, náležitosti obsahuje, nic moc nového jsem se ale nedozvěděl ;-)

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.