Flamengo

Flamengo byla česká rocková skupina působící v letech 1966 až 1972. Iniciátorem jejího vzniku byl bubeník Přemysl Černý. Na postu zpěváka se střídali Petr Novák s Viktorem Sodomou, který byl záhy nahrazen Karlem Kahovcem. Občas se za mikrofon postavil i Pavel Sedláček.

V červnu 1967 odešel Petr Novák. Kapela se začala více orientovat na soulovou a bluesovou hudbu, do repertoáru přebírala nepůvodní repertoár, například No Reply od Johna Mayalla. V březnu 1969 odešel Karel Kahovec, na angažmá do SRN odjela kapela s Ivanem Khuntem na postu zpěváka. V Německu se ke kapele přidala anglická zpěvačka Joan Duggan, což potvrdilo příklon kapely k blues. Později odešla, spolu s kytaristou Františkem Franclem, do skupiny Jazz Q.

Na začátku 70. let 20. století se vykrystalizovala nejsilnější sestava Vladimír Mišík, Ivan Khunt, Pavel Fořt, Jan Kubík, Vladimír Kulhánek a Jaroslav Erno Šedivý. V této sestavě kapela natočila legendární album Kuře v hodinkách, které je mnohými odborníky považováno za vůbec nejlepší album české rockové historie.[1] Vydání desky se podařilo prosadit i díky tomu, že se na její tvorbě autorsky podílel Josef Kainar. Ten napsal všechny texty s výjimkou písně Stále dál, která je dílem Hynka Žalčíka.[2]

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Flamengo
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

87%
Hodnotit (3 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (1 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (3)

cunicekb 100%

Pouze procentuální hodnocení

Stofy 60%

Pouze procentuální hodnocení

Langi 100%

Kapela jediného, zato však fantastického, alba Kuře v hodinkách. Tak trochu nepochopitelný unikát v historii české hudby.

Aneb co v mládí najdeš pod postelí, ve „stáří“ neztratí nic ze své síly (pokud je to Kuře v hodinkách).

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.