Greenhorns

Greenhorns (dříve také Zelenáči) je česká kapela hrající country. Vycházela z bluegrassových a country základů, ve své době se tomuto stylu říkalo country and western. Vznik kapely se datuje do roku 1965. Svými nahrávkami ovlivnili už několik generací country a bluegrassových hráčů. Vliv Marko Čermáka je zdůrazněn také v kapitole pětistrunné banjo.

V základní sestavě byli Jan Vyčítal (kytara), Josef Šimek (mandolína), Marko Čermák (pětistrunné banjo), Petr Bryndač (housle) a Jiří Fallada (basa).

V roce 1967 natáčejí u Supraphonu svůj první singl. V roce 1969 přichází zpěvák Michal Tučný a v roce 1970 ze skupiny White Stars Tomáš Linka a Miroslav Hoffmann. V 70. letech kapela začíná inklinovat více ke zvuku country, což bylo dáno již dříve použitím pedálové steelkytary, na kterou hrál Josef Dobeš. V roce 1972 je kapela přinucena režimem změnit název na počeštěný „Zelenáči“. V roce 1978 se kapela dostala k nahrávání hudby pro film Balada pro banditu. Po roce 1989 se Greenhorns rozdělili na Greenhorns (Honzy Vyčítala) a Nové Zelenáče (Mirka Hoffmanna).

Téměř veškeré písničky z dřevních dob skupiny Greenhorns z počátku 70. let postupně zlidověly.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Greenhorns
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

70%
Hodnotit (4 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (1 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Country (2 kapel v žánru)

Hodnocení (4)

cunicekb 80%

Pouze procentuální hodnocení

DeathStar 60%

Pouze procentuální hodnocení

Langi 40%

Nebaví, nechutná, nic moc nedává. Moje minus.

lucky-luc 100%

Žádná jiná kapela u mě nevyvolává tolik pozitivních pocitů. Přátelství, láska k přírodě, ke kytaře, k foukací harmonice a k prostému životu. Kdo má tohle rád, nemůže být snad ani špatný člověk. Naprosto srdcová záležitost.

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.