Led Zeppelin

Led Zeppelin byli anglická rocková kapela zformovaná v roce 1986. Jejími členy byli Jimmy Page (kytara), Robert Plant (zpěv, harmonika), John Paul Jones (basová kytara, klávesy, mandolína) a John Bonham (bicí). Pro svůj těžký kytarový blues-rock jsou často zmiňováni jako zakladatelé heavy metalu a hard rocku. Nicméně jedinečný styl kapely čerpal z mnoha zdrojů a přesahoval jednotlivé žánry.

Třicet let po smrti Johna Bonhama a následném zániku kapely, jsou Led Zeppelin stále ve velké cti pro své umělecké a komerční úspěchy a mohutný vliv.

Kapela prodala celosvětově více než 200 milionů desek, což je jeden z nejlepších výsledků v hudební branži všech dob. Všechny jejich studiové desky dosáhli top 10 umístění v žebříčku Billboard v USA, šest dosáhlo prvního místa. Časopis Rolling Stone popsal Zeppelin jako „nejdrsnější kapelu všech dob“, „největší kapelu sedmdesátých let“ a „nepochybně jednu z nejtrvalejších kapel v rockové historii“. Podobně Rock and Roll Hall popisuje kapelu jako „tak vlivnou v sedmdesátých letech jako byli The Beatles v předcházející dekádě“.

V roce 2007 se žijící členové kapely, spolu se synem Johna Bonhama Jasonem, znovu spojili pro Ahmet Ertegün Tribute Concert v Londýně. Led Zeppelin byli za reunion oceněni na MOJO Awards 2008, kde byli také vyhlášeni „největší rock n' rollovou kapelou všech dob“.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/…Led_Zeppelin
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

90%
Hodnotit (6 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (2 × přidáno)

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (6)

cunicekb 80%

Pouze procentuální hodnocení

Stofy 60%

Asi se budu muset předem omluvit všem co se mi zde budou snažit nadávat ale jsou i lepší kapely :)

misa 100%

lucky-luc: souhlas…:-)
langi: díky, řekl jsi to za mě: http://www.karaoketexty.cz/…nk-you-16676
jen nevím, je ve vesmíru světlo?…každopádně, bez týhle písničky by mi bylo blbě…:-)

Milan Granec 100%

> Moja naj kapela.

lucky-luc 100%

Tohle je jedna z kapel, kterou vždycky uvádím jako příklad, když tvrdím, že v 70. a 80. letech se hrála nejkvalitnější hudba. Tou druhou je Deep Purple.

Langi 100%

Co k dodat k Cepelínům? Snad jen, že bez nich by byla hudba asi taková, jako by byl vesmír třeba bez světla – taková jako blbá.

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.