Peter Jam

Peter Jam, celým jménem Peter Jambazian, je původem arménský zpěvák, muzikant, kytarista, songwriter a aktivista činný hned v několika oblastech (mír, životní prostředí, práva zvířat).

Narodil se ve válkou zmítaném libanonském Beirútu, kde také společně se dvěma bratry vyrůstal a dodnes v něm žije.
S muzikou začínal už jako student, když v roce 1999 založil svou kapelu. Jejich tehdejší styl by se dal nazvat pestrou směsicí stylů od rocku a hard rocku, přes punk a grunge až po alternativu.
Po studiích se živil jako učitel hry na kytaru a technik, s kapelou hrával především po festivalech.

Jeho tvorba prošla postupným vývojem, výsledkem je dnešní mix alternativy a soft rocku, s prvky 60. let a výraznými východními (arménskými) vlivy.
Jestli jej něco odlišuje od hlavního proudu, pak jsou to právě jeho arménské kořeny – ve skladbách je často slyšet tradiční arménský hudební nástroj zvaný doodook (též duduk), který jim svým zvukem dodává specifické kouzlo s nádechem orientu.

Peter Jam, ač aktivista, nebojuje proti světovému bezpráví pořádáním krvavých demonstrací, protestní hladovkou či provokací – jeho jedinou zbraní je muzika. K lidem promlouvá skrze jeho „pozitivní poselství lásky, míru a jednoty“, které vkládá do svých písní. Věří v sílu muziky a umění, muziku vidí jako jednu z cest, jak předat své poselství lidem a jak spojovat lidi napříč kulturami, rasami a vyznáním.

V rámci své muzikantské a aktivistické činnosti procestoval již mnoho zemí a světových metropolí – Mexiko, Turecko, Arménii, Sýrii, Kypr či Paříž. Má za sebou také 3 turné po USA, to poslední absolvoval v září/říjnu 2010, kdy hrál především na festivalech, mírových shromážděních a poskytl také řadu rozhovorů pro radia, TV a tisk.

Dosud vydal jedno album „Vibrations“

Oficiální web: http://peterjam.com/

Prezentace s ukázkou tvorby: http://www.reverbnation.com/peterjam

Bookmark and Share
Loading...


Hodnotit (0 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (1 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (0)

Zatím nehodnoceno.

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.