Stone Temple Pilots

Stone Temple Pilots (často se zkracuje jako STP) je americká kapela jejíž členy jsou Scott Weiland (zpěv), bratři Robert DeLeo (basová kytara, zpěv) a Dean DeLeo (kytara), a Eric Kretz (bicí, perkuse).

Kapela dosáhla okamžitého úspěchu v roce 1992 s debutovým albem Core, které bylo 8 krát platinové. Stone Temple Pilots se stali jednou z nejúspěšnějších kapel devadesátých let, když po celém světě prodali téměř 40 milionů desek. V roce 1994 získala kapela Grammy za píseň Plush z alba Core.

Weilandova závislost na drogách byla příčinou mnoha zrušení koncertů a rozpuštění kapely. To také vyústilo v založení mnoha jiných kapel členy STP (viz The Magnificent Bastards, Talk Show, Army of Anyone, Velvet Revolver) a dvěma sólovými deskami Scotta Weilanda.

Rozpuštění kapely z roku 2003 vydrželo pět let. Stone Temple Pilots se dali znovu dohromady v dubnu 2008 při úspěšném turné. Šesté album kapely s názvem Stone Temple Pilots je plánováno na květen 2010.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/…emple_Pilots
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

80%
Hodnotit (1 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (2 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (1)

Langi 80%

Podle mě chce tahle kapela hudbou hlavně bavit a to se jim u mě daří. Sem tam se stane, že u Stone Temple Pilots narazím na jakousi „naivitu“, ale STP jsou výjimka, u které mi to nevadí.

Kromě toho, některý ty jejich cajdáky jsou z těch nejcajdákovitějších (Wonderful, A Song For Sleeping), ale zase, u STP mi to nevadí – naopak.

No a hlavně, kapela, která mě přiměje si pískat, musí mít minimálně 80% ;-)

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.