The Smashing Pumpkins

The Smashing Pumpkins je americká kapela hrající alternativní rock, založená v Chicagu v Illinois v roce 1998. Založil ji Billy Corgan (zpěv, kytara) a James Iha (kytara, zpěv) a mezi dalšími členy byly D'arcy Wretzky (basová kytara, zpěv), Jimmy Chamberlin (bicí, perkuse) a Melissa Auf der Maur (basová kytara).

Billy Corgan je hlavním skladatelem písní kapely. Jeho vysoké hudební ambice a očistné texty formovaly písně a desky kapely, které byly popisovány jako „úzkostné a zhmožděné zprávy z Corganovy země nočních můr“.

The Smashing Pumpkins se probourali do mainstreamu druhým albem Siamese Dream (1993). Kapela si získala svoje publikum širokým koncertováním a svým dalším dvojalbem Mellon Collie and the Infinite Sadness (1995), které debutovalo jako číslo jedna v žebříčku Billboard 200. S téměř 19 miliony prodaných alb jen ve Spojených státech byli The Smashing Pumpkins jednou z nejúspěšnějších kapel devadesátých let. Kritika chválou také nešetřila, nicméně vnitřní spory v kapele, užívání drog a snižující se prodeje desek, vedly k rozpadu kapely v roce 2000.

V roce 2006 bylo oficiálně ohlášeno, že The Smashing Pumpkins nahrávají nové album. Billyho Corgana a Jimmyho Chamberlina v kapele doplnili Jeff Schroeder (kytara, zpěv), Ginger Pooley (basa, zpěv) a Lisa Harriton (klávesy, zpěv). Takto vypadala sestava na turné k podpoře nového alba Zeitgeist, v roce 2009 kapelu opustil Chamberlin na jehož místo nastoupil Mike Byrne.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/…ing_Pumpkins
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

80%
Hodnotit (2 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (1 × přidáno)

Žánr

Rock (77 kapel v žánru)

Hodnocení (2)

Stofy 60%

Pouze procentuální hodnocení

Langi 100%

Pouze procentuální hodnocení

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.