Tool

Tool je americká rocková kapela z Los Angeles v Kalifornii. Založena byla v roce 1990. Od jejího počátku jsou v sestavě kapely bubeník Danny Carey, kytarista Adam Jones a zpěvák Maynard James Keenan. V roce 1995 nahradil Paula D'Amoura na pozici basisty Justin Chancellor. Tool pečlivě podporují svoje desky koncertováním, vedou si dobře v hudebních žebříčcích a prodali přes 9 milionů desek jen ve Spojených státech.

Na svém prvním studiovém albu Undertow z roku 1993 Tool přišli s heavy metalovým zvukem, a to v době, kdy žánru dominoval trash metal. Později, s vydáním své druhé desky Aenima v roce 1996, se Tool stali dominantní částí „hnutí“ alternativního metalu. Jejich snaha sjednotit hudební experimenty, výtvarné umění a poselství o osobním vývoji pokračovala s jejich další deskou Lateralus z roku 2001 a jejich nejnovějším počinem 10,000 Days, vydaným v roce 2006.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Tool_(band)
Licence textu: Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0

Bookmark and Share
Loading...

80%
Hodnotit (1 × hodnoceno)

Přidat k oblíbeným (0 × přidáno)

Diskografie

Žánr

Metal (27 kapel v žánru)

Hodnocení (1)

Langi 80%

K Tool opíšu trochu trapně hodnocení, které jsem si zapsal jinde. Až mě napadne výstižnější, dám vědět.

Z Tool jsem byl posazenej hodně dlouho a hodně silně, hlavně z alba Lateralus. Ty krásný složitý bicí a gradace a melodie a příběh (kterej jsem si samozřejmě domýšlel). Měl jsem konečně pocit, že jsem našel hudbu, inteligentní metal, kterou nedělá parta blbců kvůli holkám a fetu zadarmo. Jestli jsem se pletl nebo ne nevím a je mi to jedno.

Dodatek: jestli si chcete udělat o Tool obrázek a vadí vám metal, tohle je pro vás http://www.youtube.com/watch?…

Chcete-li také hodnotit, musíte se přihlásit, nebo zaregistrovat.