Informace

Co je to Muzikopedia?

Muzikopedia je místem poznávání a hodnocení hudby. Spojuje milovníky hudby všech žánrů – nenechávejte si svoje hudební názory, pocity a znalosti pro sebe!

Je to něco jako Wikipedia?

Ani ne. Muzikopedia sice je zdrojem informací o hudbě (vytvářených komunitou), není to ale jejím primárním posláním. Tím je hodnocení hudby, které má usnadnit orientaci v záplavě muziky.

Co se názvu „Muzikopedia“ týká, nic lepšího autor prostě nevymyslel.

Jak to funguje?

Úplně jednoduše. Můžete se zaregistrovat a psát svoje hodnocení ke kapelám a deskám. Můžete také vytvořit na Muzikopedii stránku své oblíbené kapely, nebo desky.

Nebo se nemusíte registrovat vůbec a můžete jen objevovat novou hudbu a názory lidí na ni.

Proč registrace?

Registraci pro vytváření obsahu Muzikopedia vyžaduje, protože si přeje být místem seriózního obsahu. Po registraci budete moci hodnotit kapely a alba a také vytvářet stránky kapel a alb.

Jak hodnotit?

To už samozřejmě záleží na vás, nicméně to že se kapela líbí, čtenáři poznají z procentuálního hodnocení. Slovní hodnocení by se mělo snažit osvětlit proč se líbí.

Takhle už to zůstane?

V žádném případě. Muzikopedia je velmi mladá (on-line od 12.5. 2010) a ve vývoji. To znamená, že existující funkce mohou mít chyby a že mnoho nových funkcí je zamýšleno. Je také potřeba naplnit Muzikopedii obsahem a to, vzhledem k počtu kapel a desek, není úkol, který by se dal stihnout přes noc.

Zkrátka – to co vidíte, je teprve začátek, ještě se tu budou dít věci!

Kontakt

Jmenuji se Peter Láng a kromě toho, že mě baví hudba, jsem také tvůrcem a provozovatelem Muzikopedie. Neváhejte mne kontaktovat – cz.lang@gmail.com